Adana'da bir taksici öğretmenlere saldırdı

Seyhan ilçesindeki Toros İlkokulu'nun önünde trafik güvenliği sağlayan öğretmen, bir taksi şoförünü aracını başka yere park etmesi konusunda uyardı. Ardından, taksici tarafından öğretmenin görüntü çektiği iddiasıyla yaşanan bir tartışma arbedeye dönüştü. Başka bir öğretmenin de katıldığı kavgada, öğretmen yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

Adana'da bir taksici öğretmenlere saldırdı
02 Kasım 2023 - 21:44
Adana Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi'ndeki Toros İlkokulu'nun önünde okul çıkışında öğrencilerin trafik güvenliğini sağlayan öğretmen Zeynel Kavak, bu sırada kapının önüne park eden taksi şoförü Eyüp Y.’yi, aracını başka bir yere park etmesi için uyardı.

Uyarının ardından Eyüp Y. bir süre sonra geri döndü ve öğretmen Kavak'a, "Neden benim örüntümü çektin?" diye sordu ve saldırdı, bu nedenle bir arbede yaşandı. Kavak, fotoğraf çekmediğini savundu. Okulda görevli başka bir sınıf öğretmeni olan Necmettin Uçar da tartışmaya dahil oldu ve taksiciye tepki gösterdi. Çıkan arbadede taksici Eyüp Y. Uçar'a da saldırdı.

Uçar'ın yere yığılması üzerine taksici Eyüp Y. hemen kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Necmettin Uçar'ı ambulansla Seyhan Devlet Hastanesi'ne götürdü. Uçar'ın kaşına 7 dikiş atıldı. Eyüp Y. ise polis tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Eğitim-Bir-Sen, Eğitim-İş, Eğitim-Sen ve Hürriyetçi Eğitim-Sen Adana şubelerinin üyeleri, taksici Eyüp Y.'nin darbettiği sınıf öğretmeni Necmettin Uçar'ın görev aldığı Toros İlkokulu önünde toplanarak ortak basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklamayı okuyan Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Hüseyin Kaya, neredeyse her gün eğitim alanında şiddet olaylarının yaşandığını söyledi.

Kaya, "Arkadaşlarımıza yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırgan şahsın hak ettiği cezayı almasını bekliyoruz. Bakanlığımız, öğretmene şiddet konusunda daha fazla yaptırımları gündeme getirmeli, bu olaylara yasal yollarla dur denilmeli ve öğretmenlere yönelik şiddeti önlemek için acil eylem planı hazırlanmalıdır. Ayrıca, okulun kapısı ana caddeye bakmaktadır ve giriş-çıkış zamanları trafikte tehlike oluşmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda da bir düzenleme yapmalı." dedi.

Kaynak: NTV

YORUMLAR

  • 0 Yorum