Adana'nın suç makinesi hakimi: Gül Altınok

Adı tehdit, şantaj, rüşvet, uyuşturucu kullanımı gibi birçok skandala karıştıktan sonra ihraç edilen hakim Gül Altınok'un bazı dava dosyalarında büyücüye danıştığı, sevmediği meslektaşlarına büyü yaptığı iddia ediliyor.

Adana'nın suç makinesi hakimi: Gül Altınok
25 Haziran 2024 - 15:22
Adalet Bakanlığı'nın, adı tehdit ve şantaj olaylarına karıştığı için açığa alındığını ve "başka bir dosya nedeniyle" görevinden ihraç edildiğini duyurduğu Adana Hakimi Gül Altınok ve yurtdışına kaçan ortağı eski savcı Fatih Aslan'la ilgili yeni skandallar ortaya çıkmaya devam ediyor. Adana Adliyesi'nin ihraç edilen hakimi Gül Altınok'un rüşvet, uyuşturucu partisi gibi skandalların yanı sıra meslektaşlarına "büyü" yaptırıp, soruşturmaya karşı "cinci hoca"dan yardım istediği iddia ediliyor.

İddialara göre, milyonlarca lira rüşvet alan Gül Altınok adliyede sevmediği avukat, savcı ve hakimlerin fotoğraflarını büyücülere verip, başarısız olmaları için "büyü" yaptırdı. Soruşturma dosyasına giren bilgilere göre, adli emanetten aldığı metanfetaminle uyuşturucu partisi düzenlediği ortaya çıkan hakim Gül Altınok'un görev yaptığı her kentte bir 'büyücü'sü vardı ve kararsız kaldığı birçok dosya için bu kişilere danışıyordu. Arkadaşlarını büyücülere gönderen Gül Altınok, kendisine yönelik yürütülen HSK soruşturmasında cezadan kurtulmak için de "cinci hocalardan" destek istedi.

Gül Altınok'nın hakkındaki iddiaların ortaya çıkacağını anladıktan sonra da Gürcistan'a kaçma hazırlıkları yaptığı, buradaki bazı Türk iş insanlarıyla temas kurup bu ülkede casino ve lokanta açmak için destek istediği, para kaçırmanın yollarını aradığı anlaşıldı. Eski Hakim Gül Altınok’un "FETÖ" soruşturmasında ismi geçen vali yardımcısı eşini aklayan ismin ise Altınok'un suç ortaklığı yaptığı savcı Fatih Aslan olduğu ortaya çıktı. Eski Edirne savcısı Fatih Aslan, yargılandığı süreçte yurtdışına kaçmıştı. 

Kaynak: Gazete Duvar

YORUMLAR

  • 0 Yorum