Almanya, Harz Dağları'nda "kurt adam" görüldü

Bild gazetesi; Almanya'nın Harz Bölgesi'ndeki dağlık alanda dağcıların, 2015'ten beri hakkında ihbarlarda bulunulan, mızrak gibi uzun tahta sopa taşıyan, kirli vücutlu, çıplak gezen "kurt adam"ın fotoğrafını çektiler. 10 dakika kurt adamla temasta kalabilen dağcılar, onun kitaplardaki mağara adamlarına benzediğini ve tek kelime konuşmadığını söylediler.

Almanya, Harz Dağları'nda "kurt adam" görüldü
26 Ağustos 2023 - 10:24
Almanya'nın en büyük gazetelerinden biri olan Bild'in okuyucularına servis ettiği bir haber, ülkede "kurt adam" efsanesinin doğru olduğuna dair tartışmaları alevlendirdi. Almanya'nın Harz bölgesindeki dağlık alanda yürüyüş yapan dağcıların çektiği fotoğrafta, bir kayanın üzerinde oturan, elinde mızrak tutan kirli ve çıplak bir adam görülüyor.

Fotoğrafı çeken Gina Weiss ve arkadaşı Tobi, Bild gazetesine verdikleri demeçte gizemli adamı Harz Ulusal Parkı'ndaki mağaraların yakınında yürüyüş yaparken gördüklerini anlattı: "Mağaralardan birinin tepesinde duruyordu, elinde mızrak gibi uzun bir tahta sopa vardı. Gözlerini bizden ayırmadı ama tek kelime etmedi.". Karşılaşmanın sadece 10 dakika sürdüğünü anlatan Weiss adamın saçlarının ve sakallarının uzadığını, kirli göründüğünü ve tarih kitaplarındaki "mağara adamları" gibi davrandığını belirtti.

Bild gazetesine göre görgü tanıkları 2015 yılından bu yana dağlık alanda birilerini gördüklerini, birilerinin ormanda yangın çıkardığını ve dağlık alanda barakalar gördüğünü iddia ediyor. Ancak bu iddialar şimdiye kadar hiç kanıtlanmamıştı. Adamın beş yıldır dağlık bölgede yaşadığı iddia ediliyor. Alman basını 40'lı yaşlarda olduğu tahmin edilen adamı "kurt adam" olarak tanımlarken gizemli fotoğraf dünya çapında dikkat çekti. İngiliz Telegraph gazetesinin ulaştığı itfaiye teşkilatından bir kaynak "kurt adam" iddialarını "saçmalık" olarak nitelendirdi ve fotoğrafın bir şaka olduğunu öne sürdü.

Almanya'nın yüzölçümünün üçte biri sık ormanlarla kaplı olduğundan, ormanlık alanda yalnız ve izole yaşayan insanların hikayeleri sık sık yerel medyada yer alıyor. Alman Grimm Kardeşler'in masallarına ilham kaynağı olan ormanla ilgili modern efsaneler, halkın hala dikkatini çekiyor. İngiliz basını Almanya'nın geçtiğimiz ay da ormanlık alanda çekilen aslan fotoğrafı nedeni ile alarma geçtiğini ancak 30 saatlik operasyon sonrası görüntüdeki hayvanın bir aslan değil yaban domuzu çıktığını hatırlattı.

Kaynak: Hürriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum