Mersin'de "Süleler" çetesi çökertildi: 9 gözaltı

Mersin'de düzenlenen "Mahzen-4" operasyonlarında, "kasten adam öldürme, çok sayıda işyeri, ikamet ve araç kurşunlama, uyuşturucu madde ticareti, nitelikli dolandırıcılık ile silah ve mühimmat kaçakçılığı" suçlarını işledikleri tespit edilen "Süleler" çetesi çökertildi. İçlerinde elebaşının da olduğu 9 kişi yakalandı.

Mersin'de "Süleler" çetesi çökertildi: 9 gözaltı
07 Mart 2024 - 09:52
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Mersin'de gerçekleştirilen "Mahzen-4" operasyonuna ilişkin bilgiler paylaştı. "Süleler" olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini belirten Yerlikaya, operasyonlarda elebaşının da arasında olduğu suç örgütü üyesi 9 şüphelinin yakalandığını kaydetti.

Yerlikaya, Mersin İl Emniyet Müdürlüğünün çalışmaları sonucu, organize suç örgütü üyesi şüphelilerin çıkar amaçlı suç örgütü kurma, kasten adam öldürme, çok sayıda işyeri, ikamet ve araç kurşunlama, uyuşturucu madde ticareti, nitelikli dolandırıcılık, silah ve mühimmat kaçakçılığı suçlarını işlediklerinin belirlendiğini, operasyonlarda 5 ruhsatsız tabanca, muhtelif miktarda uyuşturucu madde, çok sayıda fişek ve balistik yeleğe el konulduğunu aktardı.

Kaynak: Karar

YORUMLAR

  • 0 Yorum