NATO: "2024'te caydırıcılığımızı artıracağız"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun kuruluşunun 75. yıl dönümü 2024'te; caydırıcılığı ve savunmayı güçlendireceklerini, ortaklarla daha yakından çalışacaklarını ve Rusya - Ukrayna Savaşı ve devam eden diğer çatışmaları kastederek sahada durumun hala zor olduğunu söyledi.

NATO: "2024'te caydırıcılığımızı artıracağız"
08 Aralık 2023 - 07:33
Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın, 75'inci kuruluş yılı 2024'te, caydırıcılığını ve savunmasını güçlendirmeyi, stratejik rekabete yanıt vermeyi ve ortaklarıyla daha yakından çalışmayı hedeflediğini söyledi. Jens Stoltenberg, Lüksemburg'un yeni Başbakanı Luc Frieden ile NATO karargahındaki görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ve devam eden çatışmalara değinerek, "Sahadaki durum hâlâ zor." dedi.

Rusya'nın kentlere ve kritik altyapılara drone saldırıları düzenlemeye devam ettiğini belirten Stoltenberg, Ukrayna'ya desteği artırma çağrısını yineledi. Stoltenberg, 2024'te NATO'nun kuruluşunun 75'inci yılında Washington'da düzenlenecek zirvenin amaçlarını şöyle özetledi: "Caydırıcılığımızı ve savunmamızı güçlendirmek, stratejik rekabete yanıt vermek, ortaklarımızla daha yakından çalışmak.".

Kaynak: Gazete Duvar

YORUMLAR

  • 0 Yorum