Nevada Üniversitesi'nde silahlı saldırı: 3 ölü

ABD'de Nevada Üniversitesi'nin Las Vegas'taki kampüsünde silahlı saldırı gerçekleşti. Saldırıda saldırganla birlikte 4 kişi hayatını kaybederken 1'i ağır 3 kişi yaralandı.

Nevada Üniversitesi'nde silahlı saldırı: 3 ölü
07 Aralık 2023 - 22:56
ABD’deki Nevada Üniversitesi’nin Las Vegas kampüsünde gerçekleştirilen silahlı saldırıda bilanço netleşti. Las Vegas Metropolitan Polis Departmanı’nın sosyal medya platformu X üzerinden yapılan açıklamada, 3 kişinin öldüğü 1'i ağır 3 kişinin de yaralandığı bildirildi: “Olay yerindeki müfettişlerimizden edinilen bilgiye göre, yerel bir hastanede hayatını kaybeden 3 kurban ile durumu kritik olan bir kurban var.” denilen açıklamada, olayda saldırganın da öldüğü belirtildi. Nasıl öldüğü açıklanmayan saldırganın kimliği ve saldırıyı gerçekleştirme amacına dair bilgi ise paylaşılmadı.
 
Biden: "Normalleşmesine izin veremeyiz"
ABD Başkanı Joe Biden saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, Las Vegas'taki Nevada Üniversitesi’nin korkunç bir silahlı şiddet eylemiyle terörize edilen en son üniversite kampüsü olduğunu söyledi. Eşi Jill Biden ile birlikte saldırıda hayatını kaybedenler için dua ettiklerini belirten Biden, “Ulusumuz sadece bu yıl 600'den fazla kitlesel silahlı saldırı ve silahlı şiddet eylemi nedeniyle yaklaşık 40 bin ölüm vakası yaşadı. Bu normal değildir. Bunun normalleşmesine asla izin veremeyiz.” dedi: "Başkan olduğumdan bu yana attığımız tüm adımlara rağmen, karşı karşıya olduğumuz silah şiddeti salgını için daha da fazlasını yapmamız gerekiyor.” diyen Biden, “Ancak Kongre olmadan daha fazlasını yapamayız.” ifadelerini kullandı. Biden, cumhuriyetçi milletvekillerinin silah şiddetini durdurmaya yönelik adımları atma konusunda Kongre'de demokratlarla birleşmesi gerektiğini vurguladı.
 
Silahlı saldırı alarmı verilmişti
ABD’deki Nevada Üniversitesi’nin Las Vegas kampüsünde silahlı saldırı alarmı verilmiş, polis tarafından yapılan açıklamada üniversitenin Beam Hall binasında "aktif bir silahlı saldırı" yaşandığı belirtilmişti. Öğrencilere binayı boşaltma ve güvenli alanlara sığınma çağrısı yapılırken, olaya müdahale edildiği kaydedilmişti. 
 
Kaynak: NTV 

YORUMLAR

  • 0 Yorum