Uyuşturucu baronu Petrak Üsküdar'da yakalandı

Kartel-2 operasyonu kapsamında Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Hırvatistan uyruklu uyuşturucu baronu Nenad Petrak da Üsküdar’da yakalandı. Geçen hafta İstanbul’da düzenlenen "Kartel" Operasyonu ile, yine kırmızı bültenle aranan uyuşturucu karteli lideri Dritan Rexhepi yakalanmıştı.

Uyuşturucu baronu Petrak Üsküdar'da yakalandı
18 Kasım 2023 - 13:57
Geçen hafta düzenlenen "Kartel" operasyonu kapsamında İtalya ve Arnavutluk makamlarınca kırmızı bültenle aranan ve Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan "Kompanio Bello" isimli uyuşturucu kartelinin lideri Dritan Rexhepi'nin İstanbul'da yakalanması gündem olmuştu.

Bunun arkasından bugün aynı operasyonun 2. ayağında; Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan uluslararası Hırvatistan uyruklu uyuşturucu baronu Nenad Petrak da Üsküdar’da yakalandı. Operasyonu duyuran İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şu bilgileri verdi:

"Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa’da bu uyuşturucuyu dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı Nenad Petrak, Hırvatistan adli makamlarınca “Kasten Adam Öldürme", suçundan Interpol tarafından kırmızı Bülten ile uluslararası seviyede aranıyordu. Nenad Petrak, Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’nin (USKOK) raporuna göre 9 kadar ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan Nenad Petrak’ın Üsküdar’da olduğu tespit edildi. Yakalanması için İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün desteğiyle hemen Kartel-2 operasyonu başlatıldı ve uluslararası zehir taciri yakalandı."

Kaynak: Karar

YORUMLAR

  • 0 Yorum