2023 yılının hizmet ihracatı şampiyonu THY oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni gerçekleştirildi. Törende THY, 2023 yılında yapmış olduğu 16,3 milyar dolarlık hizmet ihracatıyla, "İhracat Şampiyonu Ödülü"nü kazandı.

2023 yılının hizmet ihracatı şampiyonu THY oldu
10 Haziran 2024 - 22:01
Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. THY, 2023 yılında 16,3 milyar dolarlık hizmet ihracatıyla İhracat Şampiyonu Ödülü'nü kazandı. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ödülü Cumhurbaşkanı'ndan aldı.
 
"Çalışmalarımızın sonuç verdiğini görüyoruz"
Açıklamada görüşlerine yer verilen Bolat, Türkiye'de büyük potansiyel bulunduğunu, 3 bin dolar bırakabilecek turist segmentlerine yoğunlaşıldığında ihracat fazlasının daha da artacağını belirterek şunları kaydetti: "Bununla ilgili bizim özel programlarımız var. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, Japonya, Kore, Çin, Endonezya ve Malezya'nın aralarında yer aldığı 11 ülke belirledik. Bu ülkelerden 10 milyon turist getirip ülkemize 30 milyar dolar gelir getirmek üzere Turizm Bakanlığımız ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ve hizmet ihracatındaki ilgili paydaşlarımızla çalışmalarımız var. Çalışmalarımızın sonuç verdiğini görüyoruz, bu da yeni başarılar için azim ve şevkimizi artırıyor.".
 
Kaynak: Gazete Oksijen 

YORUMLAR

  • 0 Yorum