Ali Koç, 3. defa FB Başkanı seçildi

Fenerbahçe'de bugün yapılan olağan seçimli genel kurulda mevcut başkan Ali Koç, 27 binden fazla oy kullanılan seçimde Aziz Yıldırım'ı 6.000 oy farkla geride bırakarak 3. defa başkan seçildi.

Ali Koç, 3. defa FB Başkanı seçildi
09 Haziran 2024 - 23:10
Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Pazar günü yapılan olağan seçimli genel kuruldan, mevcut başkan Ali Koç zaferle ayrıldı ve üçüncü kez başkan seçildi. Kullanılan toplam oy sayısının 27.000’i geçmesiyle rekor kırılan ve Koç’un eski başkan Aziz Yıldırım’a karşı yarıştığı seçim devam ederken, Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük, Koç’un seçimi kazandığını doğruladı.
 
Fenerbahçe’de 1998 ila 2018 yılları arasında başkanlık görevinde bulunmuş olan Yıldırım, mağlubiyeti kesinleştikten sonra yaptığı açıklamada Koç’u tebrik etti. "Sevgili Fenerbahçeliler, Fenerbahçe'ye yakışan bir kongre yaptık. Hepinize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullanan eski başkan, seçim sürecinde ekibiyle beraber görevlerini yerine getirdiklerini belirtti. Yıldırım, sözlerini “İnşallah sayın Ali Koç ve arkadaşları çizdiğimiz harita doğrultusunda Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar." diyerek noktaladı.
 
Resmi sonuçlara göre Ali Koç 16.464, Aziz Yıldırım 10.483 oya ulaştı. Aziz Yıldırım, 14 Mayıs’ta adaylığını açıklamış ve sonrasında seçim sürecine damga vuran bir hamle olarak Portekizli ünlü teknik direktör Jose Mourinho’yla anlaştığını duyurmuştu.
 
Kulüpten yıllık 10,5 milyon Euro ücret alacak olan teknik adam, kulübe imza attıktan sonra, kendisiyle iletişime geçen ilk kişinin halihazırda Ali Koç yönetiminde sportif direktör olarak görev yapmakta olan Mario Branco olduğunu ve dolayısıyla diyalog kurduğu ilk başkan adayının da Ali Koç olduğunu belirtmişti.
 
İlk olarak 2018 yılında Yıldırım’ı mağlup ederek göreve gelen Koç, üç yıl sonra ikinci kez başkan seçilmişti. 
 
Kaynak: Euronews Türkçe 

YORUMLAR

  • 0 Yorum