Bursa'da dinamit yüklü kamyon devrildi

Bursa-İzmir Otoyolu'nda meydana gelen kazada, dinamit taşıyan bir kamyon ile sebze yüklü bir kamyonet çarpışarak devrildi. Kazada sürücüler hafif yaralanırken, yol üzerine saçılan dinamitlerin toplanması için yol 7 saat boyunca trafiğe kapatıldı. Polis ekipleri olay yerinde geniş çaplı önlemler aldı ve kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Bursa'da dinamit yüklü kamyon devrildi
18 Eylül 2023 - 19:19
Bursa-İzmir Otoyolu üzerinde meydana gelen bir kazada, dinamit taşıyan bir kamyon ile sebze yüklü bir kamyonet çarpışarak devrildi. Bu olayın ardından yola saçılan dinamitlerin toplanması ve yolun temizlenmesi amacıyla yolun İzmir istikameti ulaşıma kapatıldı. Sürücüler, alternatif güzergahlara yönlendirilirken, temizlik çalışmaları 7 saat süren bir operasyonla tamamlandı.

Kaza, İstanbul'dan Bursa'ya doğru seyir halinde olan bir maden ocağı kamyonunun, Doğanköy mevkisinde sebze yüklü bir kamyonete çarpması sonucunda gerçekleşti. Çarpışmanın etkisiyle kamyon devrildi ve kasasında bulunan dinamitler yola saçıldı. Kontrolden çıkan kamyonet ise bariyerlere çarparak durabildi.

Kaza sonucunda sürücüler hafif şekilde yaralandı ve hemen ihbar üzerine bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, güvenlik önlemlerini genişletirken, otoyolu trafiğe kapatmak zorunda kaldılar. Sağlık ekipleri ise yaralılara hızla müdahale etti. Yola saçılan dinamitler kontrollü bir şekilde toplandı ve kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

Kaynak: T24

YORUMLAR

  • 0 Yorum

www.avetec.org