Hamas: "3 günde 60 İsrail askeri aracını vurduk"

Hamas Sözcüsü Ebu Ubeyde, son 3 günde İsrail güçlerine ait 60 askeri aracı imha ettiklerini açıkladı.

Hamas: "3 günde 60 İsrail askeri aracını vurduk"
20 Kasım 2023 - 22:55
Hamas Sözcüsü Ebu Ubeyde, ses kaydı paylaşarak Gazze şehir merkezi ekseninde İsrail ordusu ile yaşanan çatışmalara ilişkin konuştu. Ebu Ubeyde, son 72 saatte İsrail’e ait 60 askeri aracı imha ettiklerini duyurdu.

Gazze şehrinin güneybatısındaki İsrail ordusuna bağlı piyade kuvvetlerine Cumartesi günü pusu kurduklarını aktaran Ebu Ubeyde, Gazze'nin kuzeyindeki Tevam bölgesinde de zırhlı bir personel taşıyıcıyı hedef alarak imha ettiklerini açıkladı. Ebu Ubeyde, Kassam mensuplarının bir zırhlı personel taşıyıcıyı hedef alması sonucu en az 7 İsrail askerinin öldürüldüğünü aktardı.

Kassam Sözcüsü, İsrail güçleri tarafından işgal edilen ve hizmet dışı kalan Rantisi Hastanesi’nde de İsrail ordu güçleriyle çatışmalara girdiklerine işaret ederek, “Elit birliklerden 25 mücahit, Pazar günü öğleden sonra Rantisi Hastanesi’ndeki düşman güçlerini hedef alan seri saldırılar düzenledi.” diye konuştu. Hastanenin yakınındaki zırhlı personel taşıyıcıdan inen 4 İsrail askerinin Kassam mensuplarınca öldürüldüğünü kaydeden Ebu Ubeyde, "Çatışmalarda bir Kassam mensubu da şehit oldu." ifadelerini kullandı.

Kaynak: T24

YORUMLAR

  • 0 Yorum