Hatay'da depremden 286 gün sonra ceset bulundu

Kırıkhan ilçesinde meydana gelen depremde yıkılan evlerden birinde, çöken duvarların altında depremden bu yana kayıp olan bir şahsa ait olduğu düşünülen bir ceset bulundu. Ev sahipleri, yapılan kontroller sonucunda keşfedilen cesedin kimliği, DNA çalışmalarıyla belirlenecek.

Hatay'da depremden 286 gün sonra ceset bulundu
19 Kasım 2023 - 22:54
Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde meydana gelen depremde hasar gören evlerine dönen bazı ev sahipleri, yıkılan binaların enkazında şok edici bir keşif yaptı. Çöken duvarların altında bulunan bir cesedin, depremden bu yana haber alınamayan bir kişiye ait olabileceği düşünülmekte. Cesedin kimliği, yapılan DNA çalışmalarıyla belirlenecek.

Kırıkhan ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde, Nuriye Civelek Caddesi'nde bulunan 3 katlı bir binanın en üst katı, depremde yıkıldı. Bugün binanın sahipleri tarafından gerçekleştirilen kontrollerde, çöken duvarların altında bir ceset bulundu. Olay, 112 acil çağrı merkezine bildirildi ve hemen ardından olay yerine AFAD ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, binada detaylı bir inceleme gerçekleştirdi.Yapılan incelemelerin ardından ceset, kimlik tespiti için morga kaldırıldı. Cesedin kimliği, gerçekleştirilecek DNA çalışmalarıyla netlik kazanacak. Cesedin, depremden bu yana kayıp olan ve binanın en üst katında yaşayan bir kişiye ait olabileceği düşünülmekte. Ayrıca, kayıp kişinin yakınları tarafından uzun süredir birçok yerde arandığı belirlendi.

Kaynak: NTV

YORUMLAR

  • 0 Yorum