Meksika'da polise saldıran 12 çete üyesi öldürüldü

Meksika'da El-Chapo'nun oğulları tarafından yönetilen Sinaloa Karteli'ne bağlı bir çete liderini gözaltına almaya çalışan polislere ateş açılması sonucu çıkan çatışmada 12 çete üyesi öldürüldü, 2 polis yaralandı.

Meksika'da polise saldıran 12 çete üyesi öldürüldü
23 Ocak 2024 - 16:52
Meksika'nın Hermosillo kentinde, Joaquin "El Chapo" Guzman'ın oğulları tarafından yönetilen Sinaloa Karteli'ne bağlı bir çete liderini gözaltına almaya çalışan polislere ateş açıldı. Polislerin karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada, 12 çete üyesi öldürülürken, 7 çete üyesi ise olay yerinden kaçtı. Çatışmada 2 polis de yaralandı. 
 
Takviye polis ekiplerinin sevk edildiği olay yerinde 21 uzun namlulu silah ele geçirildi. Burada bulunan 6 kamyonete el konuldu. Eyalet Savcılığı, olaya ilişin soruşturma başlatıldığını bildirdi.
 
Ovidio Guzman kimdir?
Ovidio Guzman, en son yakalandığı 17 Ocak 2019'da bir dizi şiddet dalgasına yol açmıştı. "El Chapo"nun oğullarından Ovidio Guzman'ın söz konusu tarihte yakalanmasının ardından çıkan olaylarda çok sayıda asker yaralanmış, 51 mahkum cezaevinden firar etmişti. Onlarca araç ve iş yerinin ateşe verildiği olaylar sonucunda Guzman serbest bırakılmıştı.
 
"El Chapo" ABD'ye iade edilmişti
"El Chapo" lakaplı Joaquin Guzman ise ABD'nin New York eyaletinde görülen davada Temmuz'da müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. 2001 ve 2015'te Meksika'da iki yüksek güvenlikli cezaevinden kaçan Joaquin Guzman, en son Ocak 2016'da yakalanmış ve ABD'ye iade edilmişti. 
 
Kaynak: NTV 

YORUMLAR

  • 0 Yorum