Pakistan'da bir eve İHA saldırısı: 4 sivil öldü

Pakistan'ın kuzeyinde Afganistan sınırında bulunan Güney Veziristan bölgesinde bir eve yapılan İHA saldırısında ilk belirlemelere göre 4 sivil hayatını kaybetti. Saldırı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

Pakistan'da bir eve İHA saldırısı: 4 sivil öldü
14 Mayıs 2024 - 23:29
Pakistan'ın Hayber Pahtunhva eyaletine bağlı Güney Veziristan bölgesinde insansız hava aracından (İHA) ateşlenen füzenin bir eve isabet etmesi sonucu ilk belirlemelere göre, aralarında çocukların da bulunduğu 4 kişi yaşamını yitirdi. Polis yetkilisi Hidayet Ullah, Pakistan'ın Afganistan'a komşu Güney Veziristan bölgesindeki saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Kimliği belirlenemeyen kişilerce insansız hava aracından füze ateşlendiğini belirten Ullah, saldırıda ilk belirlemelere göre aralarında çocukların da bulunduğu 4 sivilin öldüğünü ve saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldığını söyledi.
 
Bölge sakinleri de hayatını kaybedenlerin cansız bedenini bir askeri kampın yakınına taşıyarak saldırıyı protesto etti. Hükümet yetkililerinden, saldırının sorumlularının kimliğine ilişkin henüz açıklama yapılmadı. 
 
Kaynak: Gazete Duvar 

YORUMLAR

  • 0 Yorum