Polonya'da kömür madeni çöktü: 2 ölü, 1 kayıp

Polonya'nın güneyinde bir kömür madeninde meydana gelen göçükte 2 işçi hayatını kaybetti. 1 işçinin kayıp olduğu madende arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Polonya'da kömür madeni çöktü: 2 ölü, 1 kayıp
14 Mayıs 2024 - 23:01
Polonya'nın güneyindeki Myslowice-Wesola madeninde gece saatlerinde yaşanan bir sarsıntı sonucu kısmi çöküntü yaşandı. İki madenci öldü, birinin kayıp olduğu açıklandı.
 
Olay, yerin 870 metre altında yaşandı. Sarsıntı ve çökme sırasında "tehlike bölgesinde" 15 maden işçisi bulunuyordu. Bu kişilerden 11'i kurtarıldı. Yaralanan dokuz işçi, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Maden işletmecisi Polska Grupa Górnicza'nın yönetim kurulu başkan yardımcısı Rajmund Horst, bir madenciye daha bu sabah ulaştıklarını, ve yüzeye çıkarılma sürecinde olduğunu belirtti.
 
Düzenlenen basın toplantısında konuşan Horst, "Üç madenci için başlatılan arama çalışması devam ediyor. Şu anda kendileriyle herhangi bir iletişim mevcut değil... Kurtarma ekipleri kayıp kişileri bulmaya çok yakın, birkaç metre mesafede." ifadelerini kullandı. Sonrasında, yeri tespit edilen madencinin de kurtarıldığı, yer altındaki iki kayıp madencinin ise hayatını kaybettiği, diğer madenciye ulaşılmaya çalışıldığı ifade edildi. 
 
Polonya'daki kömür madenlerinde 2024 yılı itibarıyla şu ana kadar üç iş cinayeti meydana geldi. 
 
Kaynak: Gazete Duvar 

YORUMLAR

  • 0 Yorum