Trump, ayakkabı markasını satışa sundu

Donald Trump, "Asla Teslim Olma" ismiyle tanıttığı spor ayakkabı markasını, 399 dolardan satışa sundu. Lansman esnasında tezahürat ve yuhalanmalara maruz kalan Trump, aynı zamanda şişesine 99 dolar biçtiği parfümü de tanıttı.

Trump, ayakkabı markasını satışa sundu
18 Şubat 2024 - 14:21
ABD'de emlak dolandırıcılığı suçundan 355 milyon dolar para cezasına çarptırılan eski ABD Başkanı Donald Trump, ayakkabı işine girdi. 'Sneaker Con' isimli etkinlikte yeni ayakkabı markasını tanıtan Trump, "Bunu uzun zamandır yapmak istiyordum." dedi.
 
Trump, 399 dolar (yaklaşık 12 bin TL) fiyat etiketine sahip, arkasında Amerikan bayrağı detayı bulunan altın renkli spor ayakkabıyı katılımcılara gösterdi. "Asla Teslim Olma" isimli ayakkabıyı tanıtan Trump, hem yuhalandı hem tezahüratlarla karşılandı. Trump, aynı zamanda şişesini 99 dolardan satışa sunduğu parfümü de tanıttı. Lansman, Trump'ın New York'ta emlak dolandırıcılığından suçlu bulunmasından sonra yapıldı. 'Dolandırıcılık' suçundan 354,9 milyon dolar para cezasına çarptırılan Trump, bir başka davada 'iftira' gerekçesiyle 83 milyon dolar ceza almıştı.
 
Ne olmuştu?
New York Başsavcısı Letitia James, Trump'ın, üç çocuğu ve şirketinin servetini 3,6 milyar dolar fazla gösterdiğini öne sürdüğü iddianamede, yargıçtan Trump ve çocuklarının New York'ta şirket kurmalarını, 5 yıl boyunca ticari gayrimenkul satın almalarını yasaklamasını ve 370 milyon dolar para cezasına çarptırılmalarını talep ediyordu.
 
Yargıç Arthur Engoron, "emlak sektöründe yıllarca çok sayıda kişi ve kurumu dolandırdığı" suçlamasıyla açılan davada eski başkan Trump ve "Trump Organization" adlı şirketinin anlaşmalar ve finansman sağlama evrakında varlıklarına aşırı değer biçerek ve net servetini abartarak bankaları, sigortacıları ve iş dünyasından kişileri dolandırdığına ilişkin iddiaların mahkemede değerlendirilmesine hükmetmişti. Engoron, 35 sayfalık kararında Trump ile şirketi ve yöneticilerinin, yıllık finansal durumları hakkında sürekli yalan söyleyerek uygun şartlarda kredi ve düşük sigorta primi elde ettiklerini belirtmişti. 2 Ekim 2023'te başlayan duruşmalar, 11 Ocak'taki kapanış konuşmalarıyla sona ermişti.
 
Kaynak: Gazete Duvar

YORUMLAR

  • 0 Yorum