Zafer Partisi yerel seçimlere tek başına girecek

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Bursa'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, 14 Mayıs yerel seçimlerine 79 ilde seçime tek başına gireceklerini; Kars ve Iğdır'da aday çıkarmayacaklarını söyledi.

Zafer Partisi yerel seçimlere tek başına girecek
18 Kasım 2023 - 17:50
Özdağ, Bursa'daki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, 14 Mayıs'taki seçimlerden önce 26 bin olan üye sayılarının 80 bini geçtiğini kaydetti. Partisinin yükselişte olduğunu belirten Özdağ, "Biz bu seçimlere Zafer Partisi olarak 79 il ve ilçelerinde tek başımıza gireceğiz. Sadece Kars ve Iğdır'da aday çıkarmıyoruz. Burada HDP'nin karşısında vatansever bir adayı destekleme kararı aldık. Bu seçimleri ittifaksız gerçekleştireceğiz." diye konuştu. 

Muhalefeti eleştiren Özdağ, şöyle konuştu:

"CHP'nin yeni genel başkanı daha genel başkan seçilmeden CHP'deki genel başkan değişikliğinin gerekçesi olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Zafer Partisi ile ittifak yapılarak HDP seçmeninin küstürülmesi olarak izah etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'na Selahattin Demirtaş ile kol kola yol yürümesini biz de öneriyoruz. Daha iyisine layık değiller."

Özdağ, İYİ Parti'den istifa eden isimler olduğunu hatırlatarak, "İYİ Parti'deki arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır." ifadesini kullandı.

Kaynak: T24

YORUMLAR

  • 0 Yorum